Сравни дроби 3/5 2/7

+1
Ответы (1)
  1. 11 сентября, 05:20
    0
    3/5, 2/7

    3/5=21/35, 2/7=10/35

    21/35 bolše čem 10/35

    3/5 bolše čem 2/7

    3/5 bolše čem 0,5

    2/7 menše čem 0,5

    3/5 bolše čem 2/7

    3/5=0,6

    2/7=0,2857 ...

    0,6 bolše čem 0,2857 ...

    3/5 bolše čem 2/7