Вычислите 8 3/14 - 5 9/14

+3
Ответы (1)
  1. 12 мая, 17:43
    0
    8.3/14-5.9/14=8 · 14 + 3/14-5 · 14 + 9/14=11.5/14-7.9/14=115 - 7.9/14=3.6/14=18 · 27 · 2=1.8/7=2 4/7