Сравните 50% от 1 дам и 75% от 0.2 гм

+4
Ответы (1)
  1. 14 октября, 00:21
    0
    Да = 10^1

    г = 10^2

    50% от 1 дам = 0.5*10 м = 5 м

    75% от 0.2 гм = 3/4*0.2*100 м=20 м*3/4=3*5 м=15 м

    первое меньше