2 целых 3 / 16 + 1 7/24 + 3 1/12

+1
Ответы (1)
  1. 30 сентября, 08:15
    0
    1) 2 3/16 + 1 7/24=3 + (3/16+7/24) = 3 + (9/48+14/48) = 3+23/38=3 23/48

    2) 3 23/48 + 3 1/12 = 6 + (23/48+1/12) = 6 + (23/48+4/48) = 6 27/48=6 9/16