1 2/5 * 2 5/7 - 1 2/5 * 3/14

+3
Ответы (2)
  1. 28 июня, 03:06
    0
    1) 1 2/5*2 5/7 = 7/5*19/7=19/5=3 4/5

    2) 1 2/5*3/14=7/5*3/14=3/10

    3) 3 4/5-3/10=3 1/10
  2. 28 июня, 03:54
    0
    1 2/5 * 2 5/7 - 1 2/5 * 3/14 = 1 2/5 (19/7-3/14) = 1 2/5 * 36/14 = 7/5 * 18/7=

    (7*18) / (5*7) = 18/5=3 3/5