Выразите из формулы 1/3=x/6-у х-? у-?

+1
Ответы (1)
  1. 10 января, 23:45
    0
    1/3 = х / (6-у)

    х=3 (6-у)

    х=18 - 3 у

    х+18=3 у

    у = (х+18) / 3

    у = х/3 + 6

    1/3 = х/6 - у

    1/3-х/6 = - у

    х/6-1/3 = у

    1/3+у = х/6

    6 (1/3 + у) = х

    2+6 у = х