3*+1 4/15+2/3 * = - 1,2

+4
Ответы (1)
  1. 10 августа, 02:26
    0
    3 х+1 4/15+2/3 х=-1,2

    3 х+2/3 х=-1,2-1 4/15

    3 2/3 х=2 9/15. |:3 2/3

    х=39/55