Вычислите arcsin (1) - arccos√3/2-arctg (-√ 3/3) / arcctg (-√3)

+4
Ответы (1)
  1. 2 января, 18:35
    0
    arcsin (1) - arccos√3/2-arctg (-√ 3/3) / arcctg (-√3) = 90-30+30/-30=59