1. 66: (-2,2) ;

2. 1,3 * (-1 5/13)

3. (-5,4) * (-1 3/4)

4. - 12,5: (-1)

+3
Ответы (2)
  1. 18 ноября, 08:46
    0
    1) 66: (-2,2) = 660:22=30

    2) 1,3 * (-18/13) = 1 3/10 * (-18/13) = 13/10 * (-18/13) = - 10/18=-5/9

    3) (-5,4) * (-1 3/4) = (-5 4/10) * (-7/4) = (-54/10) * (-7/4) = 9.45

    4) - 12,5: (-1) = 12,5
  2. 18 ноября, 10:52
    0
    1. 66: (-2,2) = - 30

    2. 1,3 * (-1 5/13) = - 1 4/5

    3. (-5,4) * (-1 3/4) = 9 9/20

    4. - 12,5: (-1) = 12,5