4 дроб 3 со знаменателем 15; 8 дроб 9 со знамителем 56; 16 дроб 25 со знаменателем 200; 7 дроб 10 со знаменателем 100;

+4
Ответы (1)
  1. 10 апреля, 17:57
    0
    4/3=20/15

    8/9=48/56

    16/25=160/200

    7/10=70/100