1) 32,7*2,5 = 2) 7,5*2,9 = 3) 251,7*25,31 = 4) 25,5*25,5 = 5) 42,1*2,5 = 6) 7,9*6,2 = 8) 32,3*33,4 = 9) 405,2*25,32 = (умножение десятичных дробей)

+3
Ответы (1)
  1. 9 января, 18:32
    0
    1) 32,7*2,5=81.75 2) 7,5*2,9=21.75 3) 251,7*25,31 = 6370.527 4) 25,5*25,5=650.25 5) 42,1*2,5 = 105.25 6) 7,9*6,2=48.98 8) 32,3*33,4=1078.82 9) 405,2*25,32=10259.664