Вычеслите квадат числа: 1/4,3/8,5/6,2/7, 1 целая1/2,4 целых1/9,6 целых2/3

+4
Ответы (1)
  1. 18 мая, 03:16
    0
    (1/4) ²=1/16

    (3/8) ²=9/64

    (5/6) ²=25/36

    (2/7) ²=4/49

    (1 1/2) ² = (3/2) ²=9/4=2 1/4

    (4 1/9) ² = (37/9) ²=1369/81=16 73/81

    (6 2/3) ² = (20/3) ²=400/9=44 4/9