40% поля засеяли жытам 50% поля засеяли паницайй а астатнюю частку грэчкай якая плошча гэтага поля кали грэчкай засеяли 4,5 га?

+4
Ответы (1)
  1. 3 июня, 07:37
    0
    100-40-50=10 процентов гречей 4,5 га

    100% = 4,5*10=45 га