50*20+100:10 =

20+79*44=

100+298+147-332=

+1
Ответы (1)
  1. 26 июля, 14:21
    0
    50·20+100:10=1010

    1) 50·20=1000

    2) 100:10=10

    3) 1000+10=1010

    20+79·44=3496

    1) 79·44=3476

    2) 20+3476=3496

    100+298+147-332=213

    1) 100+298=398

    2) 398+147=545

    3) 545-332=213