Чему равен х? х+3=9-х

+1
Ответы (1)
  1. 26 июня, 18:39
    0
    X + 3 = 9 - x,

    x + x = 9 - 3,

    2x = 6,

    x = 6 : 2,

    x = 3.

    Ответ: 3.