Сократите дроби: 2*35*18/9*14*40 19*8*5*11/22*4*20*19 15*13*6/6*9*5*26

+1
Ответы (1)
  1. 15 декабря, 07:28
    0
    2*35*18 / 9*14*40 = / сокр. 18 и 9, 2 и 14, 35 и 40 / = 2*7 / 7*8 = 2/8 = 1/4,

    19*8*5*11 / 22*4*20*19 = / 19 и 19, 11 и 22, 8 и 4, 5 и 20 / = 2 / 2*4 = 1/4,

    15*13*6 / 6*9*5*26 = / 6 и 6, 15 и 5, 13 и 26 / = 3 / 2*9 = 3/18 = 1/6