Вычислите - 5/16*2 4/5 - 2/3 * (-1 1/2) 4 3/4 * (-7/15) - 2 5/6 * (-1 1/17) 1 3/7 * (-0,7) - 1,3*5/13

+2
Ответы (1)
  1. 16 июня, 07:40
    0
    - 5/16 * 2 4/5 = - 5/16 * 14/5 = - 14/16 = - 7/8

    - 2/3 * (-1 1/2) = 2/3 * 3/2=1

    4 3/4 * (-7/15) = - 19/4 * 7/15 = - 133/60 = - 2 13/60

    - 2 5/6 * (-1 1/17) = 17/6 * 18/17=18/6=3

    1 3/7 * (-0,7) = - 10/7 * 7/10 = - 1

    - 1,3 * 5/13 = - 13/10 * 5/13 = - 5/10 = - 1/2 = - 0,5