1/7 * (5 15/16+18 7/8-7 3/4) : 13

+3
Ответы (1)
  1. 24 октября, 21:32
    0
    1) 5 15/16+18 7/8=23 15/16+14/16=24 13/16

    2) 24 13/16-7 3/4=17 13/16-12/16=17 1/16

    3) 1/7*17 1/16=1/7*273/16=39/16

    4) 39/16:13=39/16*1/13=3/16