5 1/3*3/8; 5/6*1 6/5; 9 1/7 * 3 / 4; 3/11*5 1/2

+1
Ответы (1)
  1. 8 ноября, 03:20
    0
    5 1/3*3/8 = 16/3*3/8=2*1=2

    5/6*1 6/5 = 5/6*11/5=1/6*11/1=11/6=1 5/6

    9 1/7*3/4 = 64/7*3/4 = 16/7*3/1 = 48/7 = 6 6/7

    3/11*5 1/2 = 3/11 * 11/2=3/1*1/2=3/2=1 1/2