Выполните действие 4 5/6 + 2 3/8 б) 7 15/18 - 1 7/12 в) 3 3/4 + 2 2/7 г) 5 3/14 - 1 1/21

+3
Ответы (1)
  1. 24 августа, 12:35
    +13
    4 5/6 + 2 3/8 = 4 20/24 + 2 9/24 = 6 29/24 = 7 5/24

    7 15/18 - 1 7/12 = 7 30/36 - 1 21/36 = 6 9/36 = 6 1/4

    3 3/4 + 2 2/7 = 3 21/28 + 2 8/28 = 5 29/28 = 6 1/28

    5 3/14 - 1 1/21 = 5 9/42 - 1 2/42 = 5 7/42 = 5 1/6