1) 2 1/7*2 2/15

2) 2 2/9*2 19/40

3) 2 1/10*2 1/7

4) 4 1/6*1 2/5

+1
Ответы (1)
  1. 13 мая, 06:52
    0
    1) 2 1/7*2 2/15=15/7*32/15=1/7*32/1=1/7*32=32/7=4 4/7

    2) 2 2/9*2 19/40=20/9*99/40=1/1*11/2=1*11/2=11/2=5 1/2

    3) 2 1/10*2 1/7=21/10*15/7=3/2*3/1=3/2*3=9/2=4 1/2

    4) 4 1/6*1 2/5=25/6*7/5=5/6*7/1=5/6*7=35/6=5 5/6