3 : 1/9

4/9:8/9

3/5:1/25

1/10:1/10

+2
Ответы (1)
  1. 5 октября, 14:19
    0
    3 : 1/9 = 3 · 9/1 = 27

    4/9:8/9 = 4/9 ·9/8 = 4/1 · 1/8 = 1/2

    3/5:1/25 = 3/5 · 25/1 = 3 · 5 = 15

    1/10:1/10 = 1/10 · 10/1 = 1