Вычислите - 16 4/5+7 5/6

+3
Ответы (1)
  1. 17 мая, 16:20
    0
    -16 4/5 + 7 5/6 = 7 5/6 - 16 4/5 = - 9 + 5/6 - 4/5 = - 9 - 5·5/6·5 - 4·6/5·6 = - 9 + 2530 - 24/30 = - 9 + 25 - 24/30 = - 9 + 130 = - 9·30/30 + 1/30 = - 269/30 = - 29 + 8·30/30 = - 8 29/30