Косудын ауыстырымдылык жане теримдилик касиеттерн пайдаланып, есептендер: 1) (5/21+2/15) + 2/21;

2) (2/35+3/28) + 1/28;

3) (7/30+8/45) + (2/45+1/30) ;

4) (5/24+11/60) + (13/60+1/24).?

+2
Ответы (1)
  1. 19 сентября, 16:59
    0
    1) (5/21+2/21) + 2/15=7/21+2/15=1/3+2/15 = (5+2) / 15=7/15

    2) 2/35 + (3/28+1/28) = 2/35+4/28=2/35+1/7 = (2+5) 35=7/35=1/5

    3) (7/30+1/30) + (8/45+2/45) = 8/30+10/45=4/15+2/9 = (36+30) / 135=66/135=22/45

    4) (5/24+1/24) + (11/60+13/60) = 6/24+24/60=1/4+2/15 = (15+8) / 60=23/60