9-2 1/2: 3 3/4 - (2 1/2 - 1 1/3) * 12=

+3
Ответы (1)
  1. 1 февраля, 10:49
    0
    9-2 1/2: 3 3/4 - (2 1/2 - 1 1/3) * 12 = 9 - 3/2 : 15/4 - (3/2 - 4/3) = 9 - 2/5 - (3/2 - 4/3) = 9 - 2/5 - 1/6 = 270/30 - 12/30 - 5/30 = 253/30