1 1/4 * 6 6/7 = ...;

4 3/4 - 3 1/2 = ...;

1 2/5 * 2 1/2 = ...;

+4
Ответы (1)
  1. 6 июня, 14:33
    0
    1 1/4 * 6 6/7 = 5/4 * 48/7 = 60/7 = 8 4/7

    4 3/4 - 3 1/2 = 4 3/4 - 3 2/4 = 1 1/4

    1 2/5 * 2 1/2 = 7/5 * 5/2 = 7/2 = 3 1/2