Реши 31,5 - (15,6+16,95+29,7) * 36/83 + (88 1/15-85 19/30) : 1/3

+5
Ответы (1)
  1. 20 декабря, 08:37
    0
    15,6+16,95+29,7=62,25

    62,25*36/83=62 1/4*36/83=249/4*36/83=27

    88 1/15-85 19/30=88-85+1/15-19/30=3-17/30=2 13/30

    2 13/30:1/3=73/30:1/3=73/10=7,3

    31,5-27+7,3=11,8