Решите 21 3/8-0.9:4/5

+4
Ответы (1)
  1. 23 июля, 18:17
    0
    21 3/8 - 0,9:4/5=20 1/4=20,25

    1) 0,9:4/5=9/10 * 5/4=9/8=1 1/8

    2) 21 3/8 - 1 1/8=20 2/8=20 1/4