30.000 - (325*46+4952) : 93+130.536:444-5829:87

+5
Ответы (2)
  1. 10 ноября, 12:13
    0
    325*46=14950+4952=19902

    19902:93=214

    130536:444=929

    5829:87=67

    30000-214+929-67=30.648
  2. 10 ноября, 12:53
    0
    1. 30000 - (325 * 46 + 4952) = 10098.

    1) 325 * 46 = 14950.

    2) 14950 + 4952 = 19902.

    3) 30000 - 19902 = 10098.

    2. 93 + 130536 : 444 - 5829 : 87 = 320.

    1) 130536 : 444 = 294.

    2) 5829 : 87 = 67.

    3) 93 + 294 = 387.

    4) 387 - 67 = 320.