210.438:9 + (11.388-6.576) * 14

+4
Ответы (2)
  1. 9 апреля, 19:52
    0
    1) 210.438:9 = 23.382

    2) 11.388-6.576 = 4.812

    3) 4.812*14=67.368

    4) 23.382+67.368 = 90.75
  2. 9 апреля, 20:04
    0
    210,438: (²) 9 + (⁴) (11,388 - (¹) 6,576) * (³) 14=90,75

    1) 11,388-6,576=4,812

    2) 210,438:9=23,382

    3) 4,812*14=67,368

    4) 23,382+67,368=90,75