100-14•7+25•3:75+54:99•8 + (12•6-40:5) : 8-23•3

+4
Ответы (1)
  1. 1 июля, 03:23
    0
    11 5 12 6 7 13 8 9 14 1 3 2 4 15 10

    100 - 14 * 7 + 25 * 3 : 75 + 54 : 9 * 8 + (12*6 - 40 : 5) : 8 - 23 * 3 = - 10

    1) 12 * 6 = 72

    2) 40 : 5 = 8

    3) 72 - 8 = 64

    4) 64 : 8 = 8

    5) 14 * 7 = 98

    6) 25 * 3 = 75

    7) 75 : 75 = 1

    8) 54 : 9 = 6

    9) 6 * 8 = 48

    10) 23 * 3 = 69

    11) 100 - 98 = 2

    12) 2 + 1 = 3

    13) 3 + 48 = 51

    14) 51 + 8 = 59

    15) 59 - 69 = - 10