Сократите дроби и сравните их: 1) 28/36 и 42/39; 2) 55/77 и 25/80 3) 26/78 и 34/136

+1
Ответы (1)
  1. 13 февраля, 02:12
    0
    1) 28/36=28:3=7/12 и 36:3=7/12 42/39=42:3=7/13 и 39:3=7/13 7/12<7/13 28/36<42/39 2) 55/77=55:11=5/7 и 77:11=5/7 25/80=25:5=5/16 и 80; 5=5/16 5/7,5/16 55/77<25/80 3) 26/78=26:2=13/78 и 78:2=13/78 34:2=17/68 и 136:2=17/68 13/78<17/68 26/78<34/136