Решите уравнение: 3x+2x=10.

b) 7x+x+3=19.

d) 3x-1=2x.

буду плагодарен за решение.

+5
Ответы (2)
  1. 9 февраля, 08:38
    0
    а) 3 х+2 х=10

    5 х=10

    х=10/5

    х=2

    Ответ: 2.

    б) 7 х+х+3=19

    8 х=16

    х=16/8

    х=2

    Ответ: 2

    в) 3 х-1=2 х

    х=1

    Ответ: 1
  2. 9 февраля, 09:45
    0
    3x+2x=10

    5x=10

    x=2

    7x+x+3=19

    8x=16

    x=2

    3x-1=2x

    1x=1

    x=1