24:2 * 10+590, (72+40) : 7-9, (30+5-80) : 5, (13*70-360) : 50, (129-48) : 9*13, (280:2+32) * 19

+4
Ответы (2)
  1. 22 мая, 09:33
    0
    24:2*10+590=610

    1) 24:2=2 2) 2*10=20 3) 20+590=610

    (72+40) : 7-9=7

    1) 72+40=112 2) 112:7=16 3) 16-9=7
  2. 22 мая, 10:05
    0
    1) 24:2*10+590=710

    1) 24:2=12

    2) 12*10=120

    3) 120+590=710

    2) (72+40) : 7-9=7

    1) 72+40=112

    2) 112:7=16

    3) 16-9=7

    3) (30+5-80) : 5=-9

    1) 30+5=35

    2) 35-80=-45

    3) - 45:5=-9

    4) (13*70-360) : 50=11

    1) 13*70=910

    2) 910-360=550

    3) 550:50=11

    5) (129-48) : 9*13=117

    1) 129-48=81

    2) 81:9=9

    3) 9*13=117

    6) (280:2+32) * 19=3268

    1) 280:2=140

    2) 140+32=172

    3) 172*19=3268