Решите уравнения:

(x+9) (x-8) = 0

x (x+1,6) (2,1-x) = 0

+5
Ответы (1)
  1. 23 января, 19:34
    0
    1) (x+9) (x-8) = 0

    х+9=0 или х-8=0

    х=-9 или х=8

    2) x (x+1,6) (2,1-x) = 0

    x=0 или (x+1,6) = 0 или (2,1-x) = 0

    х=0 х=-1,6 х=2,1