50:4+2• (120:6-80:20) + 17•8=

+2
Ответы (1)
  1. 23 июля, 00:38
    0
    50 : 4 + 2 * (120 : 6 - 80 : 20) + 17 * 8 = 180,5

    1) 120 : 6 = 20

    2) 80 : 20 = 4

    3) 20 - 4 = 16

    4) 50 : 4 = 12,5

    5) 2 * 16 = 32

    6) 17 * 8 = 136

    7) 12,5 + 32 = 44,5

    8) 44,5 + 136 = 180,5