Вычислите: 1) - 3 + (-8) + 3

2) 17 + (-6) + (-17)

3) - 0,8 + (-4,9) + 0,8

4) 4/9 + (-4/9) + (-3/7)

5) - 2+6 + (-3) + 2

6) 19 + (-15) + (-15) + (-19)

7) - 2,4 + (-0,6) + 1,3+0,7

8) 1/4 + (-1/6) + (-1/4) + (-5/6)

+1
Ответы (1)
  1. 2 мая, 14:18
    0
    1) - 3 + (-8) + 3 = - 8

    2) 17 + (-6) + (-17) = - 6

    3) - 0,8 + (-4,9) + 0,8 = - 4,9

    4) 4/9 + (-4/9) + (-3/7) = - 3/7

    5) - 2 + 6 + (-3) + 2 = 3

    6) 19 + (-15) + (-15) + (-19) = - 30

    7) - 2,4 + (-0,6) + 1,3 + 0,7 = - 1

    8) 1/4 + (-1/6) + (-1/4) + (-5/6) = - 6/6 = - 1