Математика решение 5 а+3 2 а-7

+1
Ответы (1)
  1. 2 сентября, 16:58
    0
    5 а+3=2 а-7

    5 а-2 а=-7-3

    3 а=-10

    а=-10:3=-10/3=-3 1/3

    а=-3 1/3