2 1/3 * (a+6) - 7 2/3 * (3-a)

+1
Ответы (1)
  1. 5 марта, 09:48
    0
    2 1/3a+14-23+7 2/3a=0

    10a-9=0

    10a=9

    a=9/10

    a=0.9