1) 5/6 = 2x/3; 2) 4/9 = 8x/45; 3) 5x/12 = 2/3; 4) 6/7 = 10x/21; 5) 8/9 = 4x/27; 6) 27/5x = 9/18;

+5
Ответы (1)
  1. 10 декабря, 13:03
    0
    5/6=2*1.25/3

    4/9=8*2.5/45