Вычислите 2/3: (-2). 2) (-3/4) : 1 1/2 3) - 4/5:8 4) 4: (-1/2) 5) 5: (-5/8) 6) (-6) : (-3/5)

+1
Ответы (1)
  1. 15 мая, 15:23
    0
    2/3:-2=2/3*1/2=1/-3.

    -3/4:1 1/2 = - 3/4*2/3=-1/2.

    -4/5:8=-4/5*1/8=-1/10.

    4: (-1/2) = 1/4*2/-1=1/-2.