4 3/4 : 1/4 - 2 3/14 * 7

+1
Ответы (2)
  1. 23 июля, 06:34
    0
    19/4*4/1-31/14*7=19-31/2=19-15,5=3,5
  2. 23 июля, 08:12
    0
    1) 4 3/4 : 1/4=19/4 * 4/1 = 19

    2) 2 3/14 * 7/1 = 31/2

    3) 19/1-31/2 = 38/2-31/2 = 7/2=3 1/2