Сравните дроби - 1/5 и 1/5

2-/3 и 1-/3

3/17 и - 5/17

2-/5 и 0

2/5 и 0

3-/5 и 5/6

17-/32 и - 7/16

3-/4 и 4-/3

3/-7 и 4-/8

+1
Ответы (2)
  1. 18 мая, 06:30
    0
    -1/5<1/5

    2/-3<1/-3

    3/17>-5|17

    2-/5<0

    -3/5<5/6

    17-/32>7/16

    -3/4>-4/3
  2. 18 мая, 07:09
    0
    -1/5 < 1/5

    -2/3 < - 1/3

    3/17 > - 5/17

    - 2/5 < 0

    2/5 > 0

    - 3/5 < 5/6

    -17/32 < - 7/16 (-7/16=-14/32)

    -3/4 > - 4/3

    -3/7 > - 4/8 (-4/8=-1/2=-7/14; - 3/7=-6/14)