Упростите упрожнение 1) 2 (x+3) + 5 (x+1) 2) 9 (7+8) 6+y

+1
Ответы (2)
  1. 11 октября, 11:09
    0
    1) 2 х+6+5 х+5=7 х+11

    2) 63+9 у+48+8 у=17 у+111
  2. 11 октября, 13:37
    0
    1) 2 (x+3) + 5 (x-1) = 2x+6+5x-5=7x+11

    2) 9 (7+y) + 8 (6+y) = 63+9y+48+8y=111+17y