Вычислите: - 24-16; 13-23; -45 - (-19) ; - 1/3 - (-2)

+5
Ответы (1)
  1. 30 июля, 21:21
    0
    1) - 24-16 = - (24+16) = - 40

    2) 13-23 = - (23-13) = - 10

    3) - 45 - (-19) = - 45+19 = - (45-19) = - 26

    4) - 1/3 - (-2) = - 1/3+2=2-1/3 = + (2-1/3) = + (1 3/3-1/3) = 1 2/3