Решите уравнения по теореме Виета

1. х²+х-6=0

2. х²+2 х-3=0

3. х²-5 х+4=0

4. х²+х-12=0

+4
Ответы (1)
  1. 28 июня, 05:27
    0
    По теореме Виета:

    1) х^2+х-6=0

    {х1+х2=-1

    {х1 х2=-6

    х1=-3

    х2=2

    2) х^2+2 х-3=0

    {х1+х2=-2

    {х1 х2=-3

    х1=-3

    х2=1

    3) х^2-5 х+4=0

    {х1+х2=5

    {х1 х1=4

    х1=4

    х2=1

    4) х^2+х-12=0

    {х1+х2=-1

    {х1 х2=-12

    х1=-4

    х2=3