Х+3 х+2*3 х=120; (48-х) : 8=4; 250-3 у=115

+5
Ответы (2)
  1. 7 марта, 17:49
    0
    1) 4 х+6 х=120

    х=120:10=12

    Ответ: х=12

    2) 48-х/8=4

    48-х/8 - 32/8 = 0

    16-х/8 = 0

    16 - x = 0

    x=16

    3) 250 - 3y = 115

    -y = 115-250/3

    -y = - 45

    y=45
  2. 7 марта, 19:32
    0
    Х+3 х+2*3 х=120 (48-х) : 8=4 250-3 у=115

    4 х+6 х=120 (48-х) = 4*8 - 3 у=115-250

    10 х=120 48-х=32 - 3 у=-135

    х=12 - х=32-48 у=45

    х=16