10,8 * (- 4 / 5) + 21,21 : 3 - 7,6

+1
Ответы (1)
  1. 9 октября, 00:16
    0
    10,8 * (-4/5) + 21,21 : 3 - 7,6=

    1) 10,8 * (-4/5) = 10,8 * (-0,8) = - 8,64

    2) 21,21/3 = 7,07

    3) - 8,64 + 7,07 = - 1,57

    4) - 1,57 - 7,6 = - 9,17