S=864km v=65km/ч, v=60km/ч, t=3 часа найти t2?

+3
Ответы (1)
  1. 16 января, 17:08
    0
    Дано:

    S=864 км

    V1 = 65 км/ч

    V2 = 60 км/ч

    t1 = 3 часа.

    Найти : t2.

    Решение:

    S1=t1*V1=65*3=195 км

    S2 = S-S1=864-195=669 км

    t2=S2:V2=669:60=11,15 ч

    Ответ: 11,15 часа.