По действиям

Вычислите:

1,6 * (6,4+1,95) : 16,7-0,54

Оформи в тетрадке, и впиши ответ.

Ответ:

+2
Ответы (2)
  1. 10 января, 02:37
    +2
    1) 6,4+1,95=8,35

    2) 8,35*1,6=13,36

    3) 13,36:16,7=0,8

    4) 0,8-0,54=0,26

    Ответ: 0,26
  2. 10 января, 02:40
    +2
    1,6*8,35:16,7-0,54=0,8-054=0,26